Strona główna Aktualności Sędziowie z Warmii i Mazur rywalizowali pod siatką
Sędziowie z Warmii i Mazur rywalizowali pod siatką PDF Drukuj artykuł

20170513 132024 1

Po emocjonującej i pełnej zwrotów akcji grze siatkarze olsztyńskiej Temidy zajęli III miejsce w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej Prawników, który 13 maja 2017 r. odbył się w Olsztynie.

Zawody siatkarskie zostały zorganizowane w hali sportowej przy ul. Mariańskiej w Olsztynie. Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny – sędziów, radców i adwokatów. Prawnicy rozegrali w sumie trzy mecze w systemie „każdy z każdym”.

Drużynę olsztyńskiej Temidy reprezentowali sędziowie: Bohdan Bieniek (Sąd Najwyższy), Krzysztof Branecki (Sąd Rejonowy w Bartoszycach), Krzysztof Bieńkowski (Sąd Rejonowy w Olsztynie), Olgierd Dąbrowski – Żegalski (Sąd Okręgowy w Olsztynie), Piotr Mądry (Sąd Okręgowy w Olsztynie), Robert Różalski (Sąd Rejonowy w Ostródzie) oraz Paweł Rynko (Sąd Rejonowy w Olsztynie).
W pierwszym meczu radcy prawni zmierzyli się z adwokatami pokonując ich w dwóch setach. Natomiast w drugim meczu na parkiet wyszedł zespół olsztyńskiej Temidy. Sędziowie stoczyli bardzo wyrównaną walkę z adwokatami. Niestety, mimo wygrania pierwszego seta sędziowie ostatecznie ulegli adwokatom w setach 1:2.
W ostatnim meczu siatkarze Temidy zagrali z radcami. Choć pierwszy set zakończył się wynikiem 14:25 na korzyść rywali, to w kolejnym nasi zawodnicy ponownie pokazali wolę walki i determinację wygrywając 25:22. Jednak w rozstrzygającym, trzecim secie górą byli radcy prawni, wygrywając z ekipą Temidy 15:9 i tym samym zdobywając I miejsce w turnieju.