Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces oskarżonego o zabójstwo młodej dziewczyny
Proces oskarżonego o zabójstwo młodej dziewczyny PDF Drukuj artykuł

 

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie toczy się proces Pawła S. oskarżonego o zabójstwo 19-letniej dziewczyny w lesie pod Bisztynkiem.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło 3 grudnia 2016 r. Tego dnia około godz. 18 policjanci z Bartoszyc zostali powiadomieni, że na jedną z posesji w miejscowości Bisztynek-Kolonia przyszedł zakrwawiony Paweł S., 26-letni mieszkaniec Bisztynka. Mężczyzna miał oświadczyć gospodarzom, że w pobliskim lesie prawdopodobnie zabił swoją dziewczynę Dominikę W. Dodał, że diabeł kazał mu to zrobić. Niedługo potem w kompleksie leśnym w okolicach Bisztynka odnaleziono leżącą w śniegu Dominikę W. Dziewczyna była już nieprzytomna, wyziębiona oraz posiadała rany głowy. Mimo reanimacji, a także udzielonej pomocy medycznej, 19-latka zmarła kilka godzin później w szpitalu.

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała Pawła S., z którym Dominika W. spotykała się od pewnego czasu. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Biskupcu. Prokurator w przesłanym do Sądu Okręgowego w Olsztynie akcie oskarżenia zarzucił Pawłowi S. dokonanie zabójstwa 19-letniej Dominiki, poprzez kilkukrotne uderzenie jej w głowę twardym, tępym narzędziem, a także zadawanie jej ciosów pięściami i kopanie po całym ciele (tj. czyn z art. 148 §1 kk) .

Paweł S. podczas pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego formalnie przyznał się do winy. Wyjaśniał, że nie był świadomy swojego zachowania, ponieważ w chwili zdarzenia był pod wpływem tzw. dopalaczy. Jednak w trakcie drugiego przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jednocześnie wyjaśnił, że nie miał zamiaru skrzywdzić Dominiki W. i nie był świadomy tego, co robi. 

Na rozprawie w dniu 20 lutego 2018 r. rozpoczynającej proces w tej sprawie Paweł S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. W dniu 21 lutego 2018 r. Sąd kontynuował proces przesłuchując 9 świadków, w tym dwóch policjantów, którzy feralnego dnia pojechali na interwencję do miejscowości Bisztynek - Kolonia. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 27 lutego 2018 r na godz. 9.15 (sala 117). Sąd tego dnia planuje przesłuchanie 7 świadków.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski - Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 21 lutego 2018 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.