Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Celnik podejrzany o przyjęcie łapówki tymczasowo aresztowany
Celnik podejrzany o przyjęcie łapówki tymczasowo aresztowany PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Bartoszycach postanowieniem z dnia 28 lutego 2018 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Rafała M., celnika z Bezled podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej.

Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach złożyła do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Rafała M., funkcjonariusza celnego z Oddziału Celnego w Bezledach. Rafał M. jest podejrzany o to, że w dniu 26 lutego 2018 r., pracując na przejściu granicznym w Bezledach przyjął korzyść majątkową w kwocie 100 zł, w zamian za odstąpienie od kontroli i umożliwienie przekroczenia granicy pojazdowi, w którym były ukryte papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, przewożone z Rosji (tj. o czyn z art. 228 § 3 kk).

Sąd Rejonowy w Bartoszycach w dniu 28 lutego 2018 r. uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Rafała M. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy tj. do dnia 27 maja 2018 r.

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokuratorskiego. Sąd wskazał, że Rafałowi M. zarzuca się przestępstwo zagrożone surową karą. Zdaniem sądu istnieje również uzasadniona obawa matactwa ze strony podejrzanego.

Na powyższe postanowienie przysługuje zażalenie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 28 lutego 2018 r.

 

 

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.