Strona główna Aktualności Olsztyński sędzia w Krajowej Radzie Sądownictwa
Olsztyński sędzia w Krajowej Radzie Sądownictwa PDF Drukuj artykuł


Maciej Nawacki znalazł się w gronie 15 sędziów wybranych przez Sejm na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Sędziowie zostali wybrani na wspólną czteroletnią kadencję KRS.

Wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa był najważniejszym punktem obrad Sejmu w dniu 6 marca 2018 r. Tego dnia posłowie wybrali 15 sędziów na członków KRS na czteroletnią kadencję. W tym gronie jest także Maciej Nawacki, sędzia z Olsztyna.

Sędzia Maciej Nawacki ma 42 lata. W 1999 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2014 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 2002-2007 pracował w Sądzie Rejonowym w Szczytnie (najpierw jako asesor sądowy pełniący obowiązki sędziego, a następnie jako sędzia sądu rejonowego). Od 2007 r. zajmuje stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie. Natomiast z dniem 19 grudnia 2017 r. został powołany na stanowisko Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 7 marca 2018 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.