Strona główna Aktualności Bohaterowie bajek w olsztyńskim sądzie
Bohaterowie bajek w olsztyńskim sądzie PDF Drukuj artykuł

 

IMAG2555

W sądzie w Olsztynie na ławie oskarżonych zasiadł Wilk, który w okrutny sposób potraktował Babcię i Czerwonego Kapturka. Na wokandzie była też sprawa  łakomego Lwa.

Procesy postaci ze znanych bajek to jeden z elementów Dni Edukacji Prawniczej, które od 12 do 16 marca 2018 r. odbywają się w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. W tych dniach gmach Sądu odwiedzą setki uczniów z olsztyńskich szkół podstawowych, gimnazjów, a także szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie tych wizyt sędziowie przybliżą im czym jest wymiar sprawiedliwości, na czym polega praca sędziego oraz, jak funkcjonuje sąd. Najmłodsi sami także będą mogli wymierzyć sprawiedliwość, wcielając się w rolę Sądu i wydając wyrok np. wobec niecnego Wilka, który w okrutny sposób potraktował Babcię i Czerwonego Kapturka.

Pierwsze spotkania sędziów z uczniami odbyły się w poniedziałek 12 marca 2018 r. Wzięły w nich udział dzieci m.in. ze szkół podstawowych nr 2, 3, 7, 18 i 33. Co najważniejsze, pobyt w sądzie im się wcale nie dłużył. Mało tego, zdarzało się, że z uwagi na szereg pytań kierowanych do sędziów przez ciekawskich uczniów, spotkanie trwało znacznie dłużej niż planowane 60 minut.

Dodajmy, że organizatorem Dni Edukacji Prawniczej jest Oddział Terenowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" w Olsztynie. W spotkaniach biorą udział zarówno sędziowie i pracownicy Sądu Rejonowego w Olsztynie oraz Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Poniżej zdjęcia z poniedziałkowego spotkania z uczniami SP nr 7 w Olsztynie:

20180312 130854

20180312 135101

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 12 marca 2018 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.