Strona główna Aktualności Studencki konkurs krasomówczy w olsztyńskim sądzie
Studencki konkurs krasomówczy w olsztyńskim sądzie PDF Drukuj artykuł


20180312 165722

Przyszli adepci zawodów prawniczych w dniu 12 marca 2018 r. stanęli do Lokalnego Konkursu Krasomówczego. W największej sali rozpraw olsztyńskiego Sądu Okręgowego wygłaszali mowy końcowe wcielając się w role obrońcy i prokuratora.

W dniu 12 marca 2018 r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Olsztynie odbyła się XXII edycja Lokalnego Konkursu Krasomówczego zorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Olsztyn. W zmaganiach konkursowych udział wzięli studenci prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ich zadaniem było wygłoszenie dziesięciominutowej kończącej postępowanie karne bądź cywilne. Podstawę tych wystąpień stanowiły kazusy przygotowane dla studentów przez stowarzyszenie ELSA Olsztyn. Natomiast wysiłki uczestników oceniało pięcioosobowe jury, któremu z ramienia Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie przewodniczyła sędzia Jolanta Biernat – Kalinowska, Koordynator do spraw mediacji w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Jury najwyżej oceniło wystąpienie Klaudii Przeradzkiej, studentki V roku prawa, która w nagrodę za zajęcie I miejsca będzie miała teraz możliwość wzięcia udziału w XXII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. Sędzia Jolanta Biernat – Kalinowska zwróciła uwagę, że zwyciężczyni lokalnego konkursu w swojej mowie końcowej powiedziała to, co chciała powiedzieć bez czytania z kartki, w sposób bardzo spokojny i poprawny językowo.

Drugie miejsce w konkursie zdobył Paweł Ośko, a trzecie miejsce Damian Labuda.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z konkursu:

20180312 170617

20180312 170727

20180312 170835

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 13 marca 2018 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.