Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces ws. pobicia na olsztyńskiej starówce
Rozpoczął się proces ws. pobicia na olsztyńskiej starówce PDF Drukuj artykuł


W dniu 23 maja 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Jakuba Z. oraz Miłosza P. oskarżonych o pobicie przypadkowo spotkanego mężczyzny na ul. Staromiejskiej w Olsztynie.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe przesłała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Jakubowi Z., przedsiębiorcy z Olsztyna oraz Miłoszowi P., trenerowi personalnemu z Gdańska. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o to, że w dniu 17 czerwca 2017 na ul. Staromiejskiej w Olsztynie, pobili Wojciecha J. uderzając go najpierw pięścią w twarz, a następnie zadając mu ciosy pięściami w głowę i po całym ciele (tj. o czyn z art. 158 §1 kk). W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną i krwiakiem podskórnym oraz wymiotami i bólami głowy.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 23 maja 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Oskarżony Jakub Z. tylko częściowo przyznał się do winy, po czym przeprosił Wojciecha J. za swoje zachowanie. Wyjaśnił, że wychodząc z lokalu na Starym Mieście (około godz. 2 w nocy) doszło do jakiejś sprzeczki słownej pomiędzy nim a pokrzywdzonym, podczas której zareagował nieadekwatnie do sytuacji i uderzył go jeden raz w twarz. Jednocześnie zapewnił, że rozdzielił ich Miłosz P., z którego strony nie doszło do agresji fizycznej. Sam Miłosz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i w złożonych przed Sądem wyjaśnieniach stwierdził, że podczas tego zdarzenia nie uderzył Wojciecha J.

Sąd w trakcie tej rozprawy przesłuchał pokrzywdzonego Wojciecha J., a także 3 świadków.

Kolejny termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na dzień 10 lipca na godz. 9 (sala 101).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 23 maja 2018 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.