Strona główna Aktualności Za nami wykład prof. Ewy Łętowskiej
Za nami wykład prof. Ewy Łętowskiej PDF Drukuj artykuł

 
wyklad letowska

Prof. Ewa Łętowska, pierwsza polska rzecznik praw obywatelskich oraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w dniu 15 czerwca 2018 r. wygłosiła w olsztyńskim sądzie wykład o demokratycznym państwie prawa.

Profesor nauk prawnych Ewa Łętowska w dniu 15 czerwca 2018 r. wygłosiła w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Olsztynie wykład pt. „Demokratyczne państwo prawa – pytania i wątpliwości”. Wydarzenie było współorganizowane przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział Terenowy w Olsztynie, Sąd Okręgowy w Olsztynie oraz portal StandardyPrawa.pl.

Prof. Ewa Łętowska w trakcie blisko dwugodzinnego spotkania mówiła o zasadach demokratycznego państwa prawa, o wzroście zainteresowania konstytucją obserwowanym od dwóch lat w związku ze zmianą sytuacji politycznej w kraju, a także o roli i obowiązkach sędziego. Uczestnikom spotkania profesor przypomniała również, że sądy są władzą niezależną i w pewien sposób autonomiczną wobec innych władz. W jej ocenie znajdujemy się obecnie na pewnym etapie rozwoju prawa, w którym tzw. trzecia władza dorośleje.

W ostatniej części spotkania wykładu profesor udzieliła odpowiedzi na pytania zadane przez słuchaczy, wśród których byli przedstawiciele olsztyńskiego środowiska prawniczego, w tym sędziowie, adwokaci, radcowie prawni oraz pracownicy naukowi i studenci Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Poniżej fotorelacja z wykładu:

nowe wyklad

20180615 095706

20180615 100207

20180615 112802

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 19 czerwca 2018 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.