Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Jazda quadem po zamarzniętym jeziorze zakończona śmiercią pasażera. Ruszył proces kierowcy
Jazda quadem po zamarzniętym jeziorze zakończona śmiercią pasażera. Ruszył proces kierowcy PDF Drukuj artykuł


W dniu 3 grudnia przed Sądem Rejonowym w Giżycku rozpoczął się proces Macieja B., oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka podczas jazdy quadem po zamarzniętej tafli jeziora Kisajno.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku w dniu 30 maja 2018 r. skierowała do miejscowego Sądu akt oskarżenia przeciwko Maciejowi B. podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie śmierci Henryka G. (tj. o czyn z art. 155 kk).

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 12 lutego 2018 r. w pobliżu miejscowości Pierkunowo pod Giżyckiem (tj. o czyn z art. 155 kk).  Maciej B. tego dnia miał prowadzić terenowy quad po zamarzniętej tafli jeziora Kisajno, ciągnąc za sobą sanki, na których siedział pokrzywdzony Henryk G. Według ustaleń prokuratora oskarżony wjechał na lód nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego poruszania się takim pojazdem w sytuacji, gdy warunki atmosferyczne wskazywały na to, że grubość lodu nie pozwalała na bezpieczne jazdę. W rezultacie w okolicy Rogu Królewskiego pokrywa lodowa załamała się pod jadącym pojazdem. Quad wraz z oskarżonym i pasażerem wpadł do wody. Henryk G. nie był w stanie wydostać się z wody i utonął.

Proces Macieja B. rozpoczął się w dniu 3 grudnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Giżycku. Oskarżony, podobnie jak w toku prokuratorskiego postępowania, nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Sąd w pierwszym dniu procesu przesłuchał 4 świadków i odroczył rozprawę do dnia 6 lutego 2019 r. na godz. 9. Sąd planuje m.in. przesłuchać świadka, który nie stawił się na rozprawę w dniu 3 grudnia 2018 r.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 4 grudnia 2018 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.