Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie
Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie PDF Drukuj artykuł


Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 stycznia 2019 r. przedłużył o kolejne trzy miesiące okres stosowania tymczasowego aresztowania wobec Pawła Z. podejrzanego o zabójstwo 89-letniego mieszkańca Olsztyna.

Paweł Z. został zatrzymany w dniu 26 lipca 2018 r. i stanął pod zarzutem popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod koniec maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 28 lipca 2018 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, tj. do dnia 24 października 2018 r., który to z kolei decyzją Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 15 października 2018 r. został przedłużony do dnia 22 stycznia 2019 r.

W dniu 8 stycznia 2018 r. do tutejszego Sądu wpłynął kolejny wniosek prokuratora o przedłużenie stosowania wobec Pawła Z. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 stycznia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i przedłużył okres stosowania wobec Pawła Z. tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 22 kwietnia 2019 r..

Sąd Okręgowy podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, zwłaszcza w obliczu prowadzonej wobec Pawła Z. obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Sąd rozstrzygając wniosek prokuratora w szczególności wziął pod uwagę grożącą podejrzanemu surową karę. Nie mniej ważnymi przesłankami do dalszego stosowania tymczasowego aresztowania były także uzasadniona obawa ukrycia się lub ucieczki podejrzanego oraz obawa, że w warunkach wolnościowych mógłby on podjąć próbę zamachu na zdrowie i życie innych osób.

Sędzia Sądu okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 16 stycznia 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.