Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt dla podejrzanego o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna
Areszt dla podejrzanego o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 16 stycznia 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięc
y wobec Sergiusza P. podejrzanego o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna i posiadanie znacznej ilości marihuany.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie w dniu 16 stycznia 2019 r. złożył do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Sergiusza P. podejrzanego o posiadanie blisko 400 gramów marihuany i nawoływanie publiczne do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyn.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 stycznia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Sergiusza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania tj. od dnia 14 stycznia 2019 r.

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Stosowanie tymczasowego aresztowania w ocenie Sądu uzasadnione jest grożącą podejrzanemu surową karą. Mając tego świadomość podejrzany może uciec lub ukrywać się skutecznie uniemożliwiając prowadzenie postępowania. Jednocześnie istnieje realna obawa, że podejrzany pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby zamieszane w przestępczy narkotykowy proceder do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 16 stycznia 2019 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.