Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Podejrzany o podstępne nagrywanie kobiet stanie przed sądem
Podejrzany o podstępne nagrywanie kobiet stanie przed sądem PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Bartoszycach wyznaczył termin posiedzenia w sprawie Dariusza S. podejrzanego o podstępne nagrywanie kobiet w toalecie pracowniczej. W sprawie pokrzywdzonych jest 14 osób.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach w dniu 29 grudnia 2018 r. przesłał do Sądu Rejonowego w Bartoszycach akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi S. podejrzanemu o popełnienie 14 czynów związanych z podstępnym nagrywaniem kobiet w toalecie jednego z zakładów pracy w Bartoszycach, w którym pracował jako ochroniarz (tj. czynów z art. 191a §1 kk i art. 191a §1 kk w zw. z art. 12 kk). Dariusz S. miał się dopuścić się tych przestępstw w okresie od 12 września 2013 r. do 16 kwietnia 2018 r. W sprawie pokrzywdzonych jest 14 kobiet.

Dariusz S. w toku przeprowadzonego postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.  

Dariusz S. obecnie przebywa na wolności. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zawieszeniem w wykonywaniu zawodu pracownika ochrony.

Nadmienię, że prokurator do aktu oskarżenia dołączył wniosek o skazanie Dariusza S. bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie uzgodnionej z nim kary (tj. wniosek złożony na podstawie art. 335 §2 kpk). Posiedzenie Sądu Rejonowego w Bartoszycach w przedmiocie wydania wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy zostało wyznaczone na dzień 28 lutego 2019 r. na godz. 10 (sala nr 2).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 19 lutego 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.