Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces w sprawie śmiertelnego postrzelenia pracownika ochrony koszar w Orzyszu
Proces w sprawie śmiertelnego postrzelenia pracownika ochrony koszar w Orzyszu PDF Drukuj artykuł


Przed Sądem Rejonowym w Piszu toczy się proces Krzysztofa W., który będąc pracownikiem firmy zajmującej się ochroną obiektów wojskowych w Orzyszu miał nieumyślnie spowodować śmierć innego pracownika ochrony. Mężczyzna zginął od postrzału podczas czynności związanych z przejęciem warty.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe pod koniec października ub. roku przesłała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka (tj. o czyn z art. 155 kk).

Powyższy zarzut dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 30 listopada 2017 r. na terenie jednostki wojskowej w Orzyszu podczas czynności przygotowawczych związanych z przejęciem ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych. Według ustaleń prokuratury Krzysztof W. na skutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią pobraną z magazynu miał doprowadzić do niekontrolowanego wystrzału i postrzelenia innego pracownika, który zmarł na skutek doznanych obrażeń klatki piersiowej i kończyny górnej lewej.

Proces Krzysztofa W. rozpoczął się w dniu 20 grudnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Piszu. W pierwszym dniu procesu oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Jednocześnie informuję, że postępowanie sądowe w tej sprawie toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie.

Kolejne terminy rozprawy w tej sprawie zostały wyznaczone na dzień 21 lutego 2019 r. na godz. 9 (zaplanowane przesłuchanie 10 świadków) oraz na dzień 22 lutego 2019 r.  na godz. 9 (zaplanowane przesłuchanie 8 świadków).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 21 lutego 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.