Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd pracy pozostaje w Kętrzynie
Sąd pracy pozostaje w Kętrzynie PDF Drukuj artykuł


Informuję, że decyzją Ministra Sprawiedliwości Wydział Pracy w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie nie zostanie zlikwidowany. W pozostałym zakresie planowana reorganizacja wydziałów pracy w sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego pozostaje bez zmian.

W dniu 22 lutego 2019 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęło pismo informujące, że Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o odstąpieniu od reorganizacji polegającej na zniesieniu IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie i przekazaniu rozpoznawanych w nim spraw do Sądu Rejonowego w Giżycku.

Jednocześnie przypomnę, że wciąż planowane jest przeprowadzenie zmian organizacyjnych polegających na zniesieniu wydziałów pracy w Sądach Rejonowych w Bartoszycach, Biskupcu i Szczytnie wraz z przekazaniem rozpoznawanych w nich spraw do wydziałów pracy w innych sądach naszego okręgu.

Zmiany organizacyjne są podyktowane niskim, malejącym z roku na rok wpływem spraw z zakresu prawa pracy do wydziałów przewidzianych do likwidacji. Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że planowana reorganizacja umożliwi prezesom sądów rejonowych sprawniejsze zarządzanie pracą w podległych im jednostkach poprzez np. skierowanie sędziego do orzekania w bardziej obciążonym wydziale.

Przeprowadzenie wyżej wymienionych zmian planowane jest z dniem 1 kwietnia 2019 r.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 25 lutego 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.