Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą o nawoływanie do zabójstwa i groźby wobec prezydenta Olsztyna
Sąd zajmie się sprawą o nawoływanie do zabójstwa i groźby wobec prezydenta Olsztyna PDF Drukuj artykuł


W dniu 2 kwietnia 2019 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Sergiuszowi P. podejrzanemu m.in. o publiczne nawoływanie do zabójstwa i groźby karalne wobec prezydenta Olsztyna.

Zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 2 kwietnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu Sergiuszowi P. podejrzanemu o popełnienie dwóch przestępstw.

Pierwszy zarzut przedstawiony podejrzanemu dotyczy posiadania znacznej ilości – blisko 400 gram – marihuany (tj. czynu z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r.). Z kolei drugi zarzut polega na publicznym nawoływaniu na stronie internetowej jednej z lokalnych gazet do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyn (tj. czyn z art. 255 §2 kk w zb. z art. 190 §1 kk w zw. z art. 11 §2 kk).

Sergiusz P. obu zarzucanych mu czynów miał dopuścić się w dniu 14 stycznia 2019 r. w Olsztynie. Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia tych przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Sergiusz P. obecnie jest tymczasowo aresztowany.  

Jednocześnie informuję, że pierwszy termin rozprawy w powyższej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 2 kwietnia 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.