Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 65-letniego mężczyzny
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 65-letniego mężczyzny PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na posiedzeniu w dniu 24 kwietnia 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Jerzego F. podejrzanego o zabójstwo 65-letniego mężczyzny.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim w dniu 23 kwietnia 2019 r. skierował do Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Jerzego F., podejrzanego o dokonanie zabójstwa 65-letniego mężczyzny. Do tego zdarzenia miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Lubomino w dniu 21 kwietnia 2019 r.

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na posiedzeniu w dniu 24 kwietnia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Jerzego F. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że Jerzy F. dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu. W ocenie Sądu zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania jest uzasadnione obawą ukrywania się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości oraz grożącą mu surową karą. W ocenie Sądu istnieje też realna obawa, że podejrzany pozostając na wolności może próbować zacierać ślady i ukrywać dowody.

Postanowienie w powyższej sprawie nie jest prawomocne.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 24 kwietnia 2019 r.  


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.