Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces po strzelaninie na stacji paliw w Nidzicy
Proces po strzelaninie na stacji paliw w Nidzicy PDF Drukuj artykuł


W dniu 21 maja 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych m.in. o przestępstwa z użyciem broni palnej.

W dniu 21 maja 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiedli dwaj mieszkańcy Nidzicy — Przemysław K. i Karol F.

Powyższa sprawa została zarejestrowana pod sygn. akt II K 24/19 i ma związek ze strzelaniną, do której doszło w godzinach wieczornych w dniu 20 grudnia 2016 r. na jednej ze stacji paliw w Nidzicy. Niedługo przed tym zajściem Karol F. jako kierowca samochodu osobowego marki Seat Ibiza oraz Przemysław K. jako jeden z dwóch jego pasażerów przyjechali na stację paliw w celu dokonania drobnych zakupów. Zaraz po nich na stację przyjechali także Krzysztof  J. i Piotr W., którzy od dłuższego już czasu pozostawali w otwartym konflikcie z Karolem F.

Według ustaleń prokuratora Krzysztof J. w pewnym momencie wysiadł ze swojego auta, po czym zbliżył się do seata, a następnie oddał z broni palnej przez boczną szybę od strony kierowcy kilka strzałów, raniąc Karola F. W tym też czasie Przemysław K. miał oddać z pistoletu co najmniej 2 strzały do szarpiącego za klamkę seata Piotra W., trafiając go w policzek i pośladek.

W rezultacie Przemysław K. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Piotra W. na stacji paliw w Nidzicy. Prokurator oskarżył go również o posiadanie bez wymaganego pozwolenia broni palnej i amunicji, a także o posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

W tym samym procesie Karol F. został oskarżony o udział w pobiciu Krzysztofa J. z użyciem noża w dniu 25 czerwca 2016 r. w Nidzicy. Ciąży na nim również zarzut postrzelenia Piotra W. w kolano w dniu 29 lipca 2016 r. w Nidzicy i tym samym spowodowanie ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.

Karol F. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i w ramach składania wyjaśnień odczytał napisane wcześniej oświadczenie. Z kolei Przemysław K. przyznał się tylko do posiadania broni i odmówił składania wyjaśnień.

Rozprawa w powyższej sprawie została przerwana do dnia 28 maja 2019 r. do godz. 9.15 (sala 36).

Jednocześnie informuję, że w kwietniu br. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął także akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi J. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Karola F. w dniu 20 grudnia 2016 r. na stacji paliw w Nidzicy. Nadmienię, że w związku z ukrywaniem się Krzysztofa J. przed organami ścigania Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 17 stycznia 2017 r. wydał wobec niego Europejski Nakaz Aresztowania. W wyniku realizacji procedury ENA Krzysztof J. w dniu 17 marca 2017 r. został zatrzymany na terenie Holandii, po czym w dniu 2 czerwca 2017 r. został przekazany do Polski. Sprawa Krzysztofa J. została zarejestrowana pod sygn. II K 54/19, ale termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 22 maja 2019 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.