Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces kobiety oskarżonej o podszywanie się w internecie pod inną osobę
Proces kobiety oskarżonej o podszywanie się w internecie pod inną osobę PDF Drukuj artykuł


W dniu 3 czerwca 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach rozpoczął się proces Katarzyny S. oskarżonej o podszywanie się pod inną osobę na portalu społecznościowym i umieszczenie na nim nieprawdziwych informacji o pokrzywdzonej.

Katarzyna S. została oskarżona o to, że w okresie od 11 do 14 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Górowo Iławeckie podszyła się pod inną kobietę, wykorzystując jej profil wraz ze zdjęciem na znanym portalu społecznościowym, a następnie umieściła na tym portalu nieprawdziwe informacje o świadczeniu usług seksualnych przez pokrzywdzoną oraz sprzedaży przez nią swych dzieci. W ocenie śledczych oskarżona, podszywając się pod inną osobę, działała w celu wyrządzenia jej szkody osobistej (tj. o czyn z art. 190 a § 2 kk w zw. z art. 12 kk).

Proces Katarzyny S. rozpoczął się dniu 3 czerwca 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach. Jednocześnie informuję, że na wniosek pełnomocnika osoby pokrzywdzonej sprawa jest rozpoznawana przy drzwiach zamkniętych. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej.

Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 1 sierpnia 2019 r. na godz. 11.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 3 czerwca 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.