Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo i rozbój na osobie bezdomnej
Proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo i rozbój na osobie bezdomnej PDF Drukuj artykuł


W dniu 13 czerwca 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 29-letniego Krzysztofa F. oskarżonego o zabójstwo w związku z rozbojem na osobie bezdomnej na terenie klatki schodowej szpitala w Piszu.

Krzysztof F. został oskarżony o to, że w nocy z 28 na 29 stycznia 2019 r. na terenie klatki schodowej Szpitala Powiatowego w Piszu, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, zabił Cezarego G. w związku z rozbojem. Według ustaleń prokuratury Krzysztof F. miał doprowadzić Cezarego G. do stanu bezbronności poprzez zadanie mu nieustalonej ilości ciosów ręką oraz szklaną butelką w okolice głowy, od których G. zmarł, a następnie zabrał pokrzywdzonemu z kieszeni pieniądze w kwocie 8 zł.

Proces Krzysztofa F. rozpoczął się w dniu 13 czerwca 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Krzysztof F. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśniał, że feralnego dnia od rana spożywał alkohol. Wieczorem spotkał kolegę, z którym po zakupieniu alkoholu udał się do klatki schodowej w piwnicy Szpitala Powiatowego w Piszu. W pewnym momencie do klatki przyszedł także nieznany mu wcześniej Cezary G. Krzysztof F. tłumaczył, że nieznajomy wyzywał go oraz próbował uderzyć. Oskarżony zrobił jednak unik i uderzył go otwartą ręką w nos. Wtedy miało coś w niego wstąpić i uderzył Cezarego G. w głowę także butelką, którą miał pod ręką, oraz zaczął zadawać mu kolejne ciosy rękami. Krzysztof F. (on również jest osobą bezdomną) zapewniał, że jego zamiarem było tylko pobicie Cezarego G. i żałuje tego, co się stało.

Kolejny termin rozprawy w powyższej sprawie został wyznaczony na dzień 1 sierpnia 2019 r. na godz. 9.15 (sala 36).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 13 czerwca 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.