Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt dla pirata drogowego z okolic Bisztynka
Areszt dla pirata drogowego z okolic Bisztynka PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Biskupcu na posiedzeniu w dniu 17 lipca 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Stanisława W. podejrzanego m.in. o próbę potrącenia samochodem funkcjonariusza Policji.

Prokurator Rejonowy w Biskupcu w dniu 16 lipca 2019 r. skierował do Sądu Rejonowego w Biskupcu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Stanisława W., podejrzanego o umyślne niezastosowanie się do polecenia zatrzymania do policyjnej kontroli drogowej, próby potrącenia zatrzymującego go funkcjonariusza Policji i jazdy w stanie nietrzeźwości. Do tego zdarzenia miało dojść w miejscowości Nowa Wieś Reszelska, gm. Bisztynek w dniu 14 lipca 2019 r.

Sąd Rejonowy w Biskupcu na posiedzeniu w dniu 17 lipca 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Stanisława W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Sąd uznał, że zebrany dotychczas w postępowaniu karnym materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że Stanisław W. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów. W ocenie Sądu zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania jest uzasadnione obawą, że Stanisław W. może podejmować próby bezprawnego wpływania na świadków zdarzenia aby składali fałszywe zeznania podając wyłącznie wersję dla niego korzystną. Jak wynika z okoliczności tej sprawy podejrzany desperacko próbował uciec z miejsca zdarzenia podejmując działania narażające inne osoby na niebezpieczeństwo. W ocenie Sądu istnieje też realna obawa, że podejrzany pozostając na wolności może próbować zacierać ślady i ukrywać dowody, a gdyby zarzuty się potwierdziły grozi mu za to surowa kara.

Postanowienie w powyższej sprawie nie jest prawomocne i każdej ze stron przysługuje możliwość złożenia zażalenia.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 17 lipca 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.