Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Do sądu odwoławczego wpłynęły apelacje od wyroku ws. byłego prezydenta Olsztyna
Do sądu odwoławczego wpłynęły apelacje od wyroku ws. byłego prezydenta Olsztyna PDF Drukuj artykuł


W dniu 6 sierpnia 2019 r. do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęły apelacje od wyroku sądu I instancji wobec Czesława Jerzego M., byłego prezydenta Olsztyna.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2018 r. wydał nieprawomocny wyrok, w którym uniewinnił Czesława Jerzego M. od popełnienia dwóch zarzucanych mu czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku oraz pełnomocnika pokrzywdzonej kobiety. Obie apelacje wraz z aktami sprawy w dniu 6 sierpnia 2019 r. wpłynęły do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą VII Ka 744/19. Termin rozprawy został wyznaczony na dzień 25 listopada 2019 r. na godz. 9 (sala 417).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 8 sierpnia 2019 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.