Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w Ornecie
Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w Ornecie PDF Drukuj artykuł


W dniu 11 września 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Artura M. oskarżonego o zabójstwo mieszkańca Ornety.

Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim w dniu 28 czerwca 2019 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Arturowi M. podejrzanemu o zabójstwo Stanisława S., mieszkańca Ornety (tj. o przestępstwo z art. 148 §1 kk w zw. z art. 64 §2 kk).

Do tego zdarzenia miało dojść w okresie od 31 stycznia 2019 r. do 2 lutego 2019 r. w mieszkaniu w Ornecie, w którym mieszkał pokrzywdzony Stanisław S. Według ustaleń prokuratora Artur M. w dniu 31 stycznia 2019 r. w godzinach wieczornych odwiedził Stanisława S. w jego domu. W mieszkaniu była także partnerka pokrzywdzonego Beata S. oraz Agata R. Cała czwórka siedziała razem w kuchni i spożywała alkohol. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni o pieniądze. W pewnej chwili Artur M. miał rzucić się na Stanisława S., a następnie wielokrotnie uderzyć go pięściami w twarz oraz kopać nogami po całym ciele. W wyniku takiego działania Artura M. pokrzywdzony Stanisław S. miał doznać m.in. poważnych obrażeń głowy, które spowodowały jego śmierć.

Proces Artura M. rozpoczął się w dniu 11 września 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyjaśnił m.in., że pomiędzy nim a pokrzywdzonym doszło do bójki, ale nie było to zabójstwo.

Najbliższy termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na dzień 15 listopada 2019 r. na godz. 9.15 (sala 36).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 13 września 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.