Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt dla podejrzanego o próbę zabójstwa byłej partnerki
Areszt dla podejrzanego o próbę zabójstwa byłej partnerki PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 października 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Dariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Dariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa Lidii F. (tj. o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 148 §1 i art. 156 §1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 §2 kk).

Sprawa dotyczy zdarzenia z dnia 14 października 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gm. Dobre Miasto. Według ustaleń prokuratury Dariusz P. zadał Lidii F. 11 ciosów nożem w klatkę piersiową oraz kończyny, usiłując doprowadzić do jej śmierci, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich oraz udzielenie pokrzywdzonej pomocy medycznej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 października 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Dariusza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd ocenił, że zgromadzony w toku postępowania przygotowawczego materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo tego, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. Zdaniem sądu w stosunku do podejrzanego zachodzi konieczność zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, uzasadniona grożącą mu surową karą. Ponadto, zastosowanie takiego środka zapobiegawczego uzasadnione jest realną obawą, że podejrzany pozostając na wolność będzie próbował w bezprawny sposób wpłynąć na zeznania świadków. Istnieje również realna obawa, że może on ponownie popełni przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Postanowienie sądu w powyższej sprawie nie jest prawomocne i służy na nie zażalenie do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 17 października 2019 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.