Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Podejrzana o pomoc w bezprawnym pobieraniu renty chce dobrowolnie poddać się karze
Podejrzana o pomoc w bezprawnym pobieraniu renty chce dobrowolnie poddać się karze PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył termin posiedzenia w sprawie Marzeny P. oskarżonej o pomoc w bezprawnym pobieraniu renty po zmarłej matce. Podejrzana kobieta chce dobrowolnie poddać się karze.

Marzena P. została oskarżona o to, że w dniu 8 czerwca 2016 r. w Olsztynie podrobiła podpis nieżyjącej już krewnej. Następnie na podstawie sfałszowanego w ten sposób dokumentu inna osoba dokonała oszustwa, które polegało na pobieraniu nienależnego jej świadczenia pieniężnego (renty) w łącznej kwocie prawie 14 tys. zł.

Prokurator do aktu oskarżenia dołączył wniosek o skazanie Marzeny P. bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie uzgodnionej z oskarżoną kary 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat oraz obowiązku naprawienia szkody w całości na rzecz pokrzywdzonego ubezpieczyciela (tj. wniosek złożony na podstawie art. 335 §2 kpk). Posiedzenie Sądu Rejonowego w Olsztynie w przedmiocie rozpoznania wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy zostało wyznaczone na dzień 12 listopada 2019 r. na godz. 10.20 (sala nr 101). Sąd uwzględniając wniosek może wydać wyrok na posiedzeniu jeszcze tego samego dnia albo, uznając, że wniosek jest niezasadny skierować sprawę na rozprawę główną.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 23 października 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.