Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Podejrzany o podżeganie do zabójstwa tymczasowo aresztowany
Podejrzany o podżeganie do zabójstwa tymczasowo aresztowany PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do zabójstwa oraz nadużycie uprawnień.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 8 listopada 2019 r. wniósł do Sądu Rejonowego w Olsztynie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do dokonania zabójstwa oraz nadużycie uprawnień. Oba czyny zarzucane podejrzanemu miały zostać popełnione w latach 2017 – 2018 w Olsztynie i Dobrym Mieście.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował wobec Łukasza R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd podjął taką decyzję, ponieważ istnieje obawa ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania. W ocenie Sądu istnieje także realna obawa, że Łukasz R. pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień. Ponadto, należy mieć na uwadze, że w wypadku potwierdzenia się zarzutów podejrzanemu grozi surowa kara.

Na postanowienie w tej sprawie służy zażalenie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 13 listopada 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.