Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Termin rozprawy odwoławczej byłego prezydenta Olsztyna odroczony
Termin rozprawy odwoławczej byłego prezydenta Olsztyna odroczony PDF Drukuj artykuł


Sąd Okręgowy w Olsztynie przychylił się do wniosku oskarżonego i odroczył do dnia 9 grudnia 2019 r. termin rozprawy odwoławczej Czesława Jerzego M., byłego prezydenta Olsztyna.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2018 r. wydał nieprawomocny wyrok, w którym uniewinnił Czesława Jerzego M. od popełnienia dwóch zarzucanych mu czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku oraz pełnomocnika pokrzywdzonej kobiety. Obie apelacje wraz z aktami sprawy w dniu 6 sierpnia 2019 r. wpłynęły do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą VII Ka 744/19.

Sąd Okręgowy w Olsztynie pierwszy termin rozprawy odwoławczej wyznaczył na dzień 25 listopada 2019 r. Sąd w tym dniu przychylił się do wniosku oskarżonego o zmianę terminu rozprawy i odroczył sprawę do dnia 9 grudnia 2019 r. na godz. 9 (sala 417).

Jednocześnie informuję, że sąd w całości wyłączył jawność rozprawy z uwagi na możliwość obrazy dobrych obyczajów i naruszenia ważnego interesu prywatnego pokrzywdzonej.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 25 listopada 2019 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.