Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Termin publikacji wyroku w sprawie odwoławczej byłego prezydenta Olsztyna odroczony
Termin publikacji wyroku w sprawie odwoławczej byłego prezydenta Olsztyna odroczony PDF Drukuj artykuł


Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył do dnia 13 grudnia 2019 r. termin publikacji wyroku w sprawie odwoławczej byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego M.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2018 r. wydał nieprawomocny wyrok, w którym uniewinnił Czesława Jerzego M. od popełnienia dwóch zarzucanych mu czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku oraz pełnomocnika pokrzywdzonej kobiety. Obie apelacje wraz z aktami sprawy w dniu 6 sierpnia 2019 r. wpłynęły do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą VII Ka 744/19.

Sąd Okręgowy w Olsztynie VII Wydział Karny Odwoławczy na rozprawie w dniu 9 grudnia 2019 r. zakończył postępowanie w wyżej wymienionej sprawie apelacyjnej. Publikacja wyroku z uwagi na zawiły charakter sprawy została odroczona do dnia 13 grudnia 2019 r. na godz. 12 (sala 420). 

Jednocześnie informuję, że sąd w całości wyłączył jawność rozprawy z uwagi na możliwość obrazy dobrych obyczajów i naruszenia ważnego interesu prywatnego pokrzywdzonej.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 9 grudnia 2019 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.