Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Były prezydent Olsztyna prawomocnie uniewinniony
Były prezydent Olsztyna prawomocnie uniewinniony PDF Drukuj artykuł


Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 13 grudnia 2019 r. utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna Czesława M. od zarzutów dotyczących zgwałcenia urzędniczki. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2018 r. wydał nieprawomocny wyrok, w którym uniewinnił Czesława Jerzego M. od popełnienia dwóch zarzucanych mu czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku oraz pełnomocnika pokrzywdzonej kobiety. Obie apelacje wraz z aktami sprawy w dniu 6 sierpnia 2019 r. wpłynęły do VII Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą VII Ka 744/19.

Sąd Okręgowy w Olsztynie VII Wydział Karny Odwoławczy w dniu 13 grudnia 2019 r. utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu pierwszej instancji, uniewinniający Czesława Jerzego M. od popełnienia zarzuconych mu czynów.

Z uwagi na fakt, że jawność postępowania w tej sprawie była wyłączona, utajnione zostały także ustne motywy wyroku.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 13 grudnia 2019 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.