Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt dla podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i niespełna 2-letniej córki
Areszt dla podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i niespełna 2-letniej córki PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowieniem z dnia 9 stycznia 2020 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Mariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki i niespełna dwuletniej córki.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu w dniu 8 stycznia 2020 r. skierował do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Mariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki oraz małoletniej córki w wieku 1 rok i 9 miesięcy. Oba czyny miały zostać popełnione w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w Biskupcu.

Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowieniem z dnia 9 stycznia 2020 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Mariusza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

W ocenie Sądu popełnienie przez Mariusza P. zarzucanych mu czynów zostało w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobnione zgromadzonymi w sprawie dowodami. Oba zarzucane podejrzanemu czyny są zbrodnią zagrożoną wymierzeniem surowej kary i już samo to uzasadnia zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Ponadto, zachodzą obawy, że podejrzany pozostając na wolności mógłby ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, a także w bezprawny sposób wpływać na świadków w celu uksztaltowania korzystnej dla siebie wersji przebiegu zdarzenia.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i służy na nie zażalenie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 9 stycznia 2020 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.