Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces pięciu strażaków z Kętrzyna
Rozpoczął się proces pięciu strażaków z Kętrzyna PDF Drukuj artykuł


W dniu 14 stycznia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie rozpoczął się proces pięciu strażaków oskarżonych o złożenie fałszywych zeznań w związku ze śmiertelnym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie w dniu 27 września 2019 r. przesłał do Sądu Rejonowego w Kętrzynie akt oskarżenia przeciwko pięciu strażakom – Andrzejowi P., Tomaszowi O., Piotrowi S., Robertowi Z. i Marcinowi Ż. podejrzanym o czyn z art. 233 § 1 kodeksu karnego.  

Cała piątka została oskarżona o zeznanie nieprawdy i zatajenie prawdy co do okoliczności, przebiegu i przyczyny śmiertelnego wypadku strażaka Macieja C. podczas szkolenia z zakresu ratownictwa wysokościowego z użyciem skokochronu prowadzonego na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie w dniu 14 czerwca 2018r. Według ustaleń prokuratora oskarżeni podczas pierwszych przesłuchań mieli zeznać m.in., że w trakcie szkolenia skoki z wysokości na skokochron nie były wówczas oddawane oraz, że nie widzieli oni, w jaki sposób Maciej C. uległ wypadkowi, co nie odpowiadało prawdzie.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 14 stycznia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Kolejny termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na dzień 15 stycznia 2020 r. na godz. 9. W tym dniu sąd planuje przesłuchać 10 świadków.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 14 stycznia 2020 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.