Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec dwóch osób podejrzanych w sprawie handlu danymi uczestników wypadków
Areszt wobec dwóch osób podejrzanych w sprawie handlu danymi uczestników wypadków PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 23 stycznia 2020 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie dotyczącej handlu danymi uczestników wypadków drogowych.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 22 stycznia 2020 r. skierował do miejscowego Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Roberta S. i Sebastiana O. podejrzanych w sprawie dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uzyskiwaniem od funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji danych o uczestnikach wypadków drogowych, które następnie były wykorzystywane przez szereg firm trudniących się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. Przy czym Robertowi S. prokurator zarzucił m.in. kierowanie wyżej wymienioną grupą przestępczą oraz przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast Sebastianowi O. udział w tej grupie przestępczej, a także przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 23 stycznia 2020 r. uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec Roberta S. i Sebastiana O. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. W ocenie Sądu konieczność zastosowania w stosunku do obu podejrzanych tymczasowego aresztowania uzasadniona jest realną obawą matactwa, jak również realną obawą wymierzenia im surowej kary pozbawienia wolności.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Adam Barczak
p.o. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 30 stycznia 2020 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.