Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem PDF Drukuj artykuł


W dniach od 21 do 28 lutego 2020 r. obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego celem jest zwrócenie
uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw. W związku z tym darmowe porady prawne będzie można uzyskać m.in. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

W związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości już po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw, ale także przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą mogą być bezpłatne porady prawne, które w trakcie obchodów są udzielane w różnych instytucjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, czy organizacjach pozarządowych.

Wzorem ubiegłych lat Sąd Okręgowy w Olsztynie włączył się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W związku z tym w dniach od 21 lutego do 28 lutego 2020 r. w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań w Sądzie Okręgowym w Olsztynie (nr 15, parter) w godzinach od 8.00 do 14.00 wszystkim osobom zainteresowanym będą udzielane bezpłatne porady prawne, przez pełniących dyżury w tym czasie asystentów sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 21 lutego 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.