Strona główna Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami PDF Drukuj artykuł

 

 

Sąd Okręgowy w Olsztynie mieści się w budynku przy ul. Dąbrowszczaków 44 A, tuż za budynkiem Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Budynek Sądu Okręgowego w Olsztynie nie posiada barier architektonicznych utrudniających poruszanie się po nim osób z niepełnosprawnościami, a jego zewnętrzna i wewnętrzna infrastruktura zapewnia nieskrępowany dostęp do sal rozpraw i pomieszczeń biurowych osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Przy wejściu do budynku znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich.

Na parterze umiejscowione zostały komórki organizacyjne, zajmujące się bezpośrednią obsługą interesantów, tj.:

 

  1. Biuro Obsługi Interesantów - pokój nr 3;
  2. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego - pokój nr 27;
  3. Biuro Podawcze - pokój nr 6;
  4. Czytelnia akt - pokój nr 14.

 

W budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie znajduje się 18 sal rozpraw.

Sala nr 16 znajduje się na parterze, po lewej stronie po wejściu do budynku, tuż za windami.

Sala nr 36 znajduje się na parterze, po prawej stronie bezpośrednio po wejściu do budynku.

Sale nr 117; 123; 127; 131 znajdują się na I piętrze.

Sale nr: 217; 220; 224; 227 znajdują się na II piętrze.

Sale nr: 317; 324; 327; 331 znajdują się na III piętrze.

Sale nr: 417; 420; 424; 427 znajdują się na IV piętrze.

Na wszystkie kondygnacje prowadzi klatka schodowa zlokalizowana po prawej stronie po wejściu do budynku oraz windy umiejscowione po lewej stronie po wejściu do budynku.

Na każdym piętrze znajdują się oznaczone toalety, których wyposażenie jest przystosowane do potrzeb z niepełnosprawnościami.

Wyznaczeni pracownicy Sądu Okręgowego w Olsztynie, posługujący się językiem migowym, służą pomocą w komunikacji osobom niesłyszącym. Potrzebę w tym zakresie należy zgłosić pracownikowi Biura Obsługi Interesantów.

Do dyspozycji interesantów Sądu Okręgowego w Olsztynie pozostaje wózek inwalidzki oraz przewijak dla niemowląt. O potrzebie ich użycia należy poinformować pracownika ochrony lub Biura Obsługi Interesantów, którzy właściwie pokierują.

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie dysponuje parkingiem samochodowym, natomiast parking wzdłuż ulicy Dąbrowszczaków objęty jest strefą płatnego parkowania (podstrefa C).
Informacje o stawkach opłat za postój dostępne są tutaj.

W celu otrzymania pomocy w zakresie komunikacji w budynku Sądu lub zlokalizowaniu wybranej komórki organizacyjnej, należy zgłosić się do pracownika ochrony lub pracownika Biura Obsługi Interesantów. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.