Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces o głośną zbrodnię w parku przy olsztyńskiej pływalni
Rozpoczął się proces o głośną zbrodnię w parku przy olsztyńskiej pływalni PDF Drukuj artykuł


W dniu 24 lutego 2020 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Pawła Z. oskarżonego o zabójstwo emerytowanego lekarza.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w dniu 30 grudnia 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi Z. oskarżonemu o zabójstwo starszego mężczyzny (tj. o czyn z art. 148 § 1 kk).

Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 29 maja 2018 r. w parku w pobliżu budynku pływalni przy ul. Głowackiego w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora Paweł Z., działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Karola S., miał dwukrotnie postrzelić go w głowę z broni palnej typu rewolwer, przy czym pierwszy strzał miał oddać w okolicę potyliczną lewą, a drugi od przodu w okolicę lewego oczodołu. Pokrzywdzony mężczyzna zmarł w wyniku otrzymanych ran postrzałowych.

Paweł Z. został zatrzymany w dniu 26 lipca 2019 r. i obecnie jest tymczasowo aresztowany.

Proces Pawła Z. rozpoczął się w dniu 24 lutego 2020 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zgodził się udzielać odpowiedzi tylko na pytania swojego obrońcy. W takiej sytuacji sąd odczytał wyjaśnienia Pawła Z. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony podał w nich, że nie ma żadnej wiadomości na temat zabójstwa Karola S., a o całym zajściu dowiedział się z przekazów medialnych.

Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 2 marca 2020 r. na godz. 9.15 (sala 117).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 24 lutego 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.