Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Oskarżeni o zniszczenie plenerowej wystawy w Giżycku staną przed sądem
Oskarżeni o zniszczenie plenerowej wystawy w Giżycku staną przed sądem PDF Drukuj artykuł


Do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom oskarżonym o zniszczenie plenerowej wystawy pt. „Nasza droga do wolności” zaprezentowanej na alei Pasaż Portowy w Giżycku.

Komenda Powiatowa Policji w Giżycku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Krystianowi W. i Marcinowi Z. podejrzanym o zniszczenie wystawy pt. „Nasza droga do wolności” w Giżycku (tj. o czyn z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk).

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy z 15 na 16 czerwca 2019 r. na alei Pasaż Portowy w Giżycku, gdzie w ramach wystawy pt. „Nasza droga do wolności” zaprezentowano kilkadziesiąt fotogramów przedstawiających drogę Polski od zniewolenia do odzyskania wolności. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o to, że publicznie i z błahego powodu, uderzając pięściami, zniszczyli nie mniej niż 14 tablic tej plenerowej wystawy. Straty powstałe w wyniku tego chuligańskiego wybryku zostały oszacowane na ponad 600 zł na szkodę Stowarzyszenia Wolne Miasto Giżycko, organizatora wystawy.

Sąd Rejonowy w Giżycku wyznaczył termin rozprawy na dzień 17 kwietnia 2020 r., na godz. 12.30.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 28 lutego 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.