Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Podejrzany o zabójstwo matki tymczasowo aresztowany
Podejrzany o zabójstwo matki tymczasowo aresztowany PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 30 kwietnia 2020 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Piotra J. podejrzanego o zabójstwo matki.

W dniu 30 kwietnia 2020 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Piotra J. podejrzanego o zabójstwo matki (tj. o czyn z art. 148§ 1 kk). Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 28 kwietnia 2020 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Barczewo.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 30 kwietnia 2020 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Piotra J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany  popełnił zarzucane mu przestępstwo. Ponadto, zachodzi obawa, że Piotr J. przebywając na wolności może w bezprawny sposób utrudniać prokuratorskie postępowanie poprzez m.in. wpływanie na relacje osób przesłuchiwanych w tej sprawie.

Zastosowanie tymczasowego aresztowania w wypadku Piotra J. uzasadnione jest także grożącą mu surową karą pozbawienia wolności.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 6 maja 2020 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.