Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec drugiego z podejrzanych w sprawie o znęcanie się nad zwierzętami
Areszt wobec drugiego z podejrzanych w sprawie o znęcanie się nad zwierzętami PDF Drukuj artykuł

 

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 27 czerwca 2020 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Daniela D. podejrzanego m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie zwrócił się do miejscowego Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Daniela D. podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami, oszustwo na szkodę jednej z gmin w województwie warmińsko-mazurskim oraz formułowanie gróźb bezprawnych w celu wywarcia wpływu na świadka. Do pierwszego z wyżej wymienionych czynów miało dojść w bliżej nieustalonym okresie od dnia 27 czerwca 2010 r. do dnia 17 czerwca 2020 r. w schronisku dla bezdomnych zwierząt na terenie gminy Biała Piska, którym Daniel D. miał faktycznie zarządzać.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 27 czerwca 2020 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Daniela D. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. W ocenie Sądu potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania wynika z obawy, że podejrzany przebywając na wolności i mając świadomość realnej możliwości wymierzenia kary pozbawienia wolności, może uciec lub ukrywać się i w ten sposób utrudniać postępowanie. Istnieje również obawa, że podejrzany będzie próbował bezprawnie wpływać na zeznania osób, które występują w tej sprawie w charakterze świadków.

Postanowienie w powyższej sprawie nie jest prawomocne.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Adam Barczak
Pełniący obowiązki Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 30 czerwca 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.