Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd w Bartoszycach ogranicza funkcjonowanie z powodu koronawirusa
Sąd w Bartoszycach ogranicza funkcjonowanie z powodu koronawirusa PDF Drukuj artykuł

 

W dniach 6 i 7 sierpnia 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy po tym, jak u jednego z sędziów i jednego z pracowników tego Sądu wykryto koronawirusa.

W godzinach wieczornych w środę 5 sierpnia 2020 r. u powracających z urlopu jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach i jego żony (również pracownika tego Sądu) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją małżonkowie zostali objęci kwarantanną. Wraz z nimi kwarantanną objęci zostali inni pracownicy Sądu, z którymi małżonkowie mieli kontakt w miejscu pracy – jest wśród nich 2 sędziów, 2 asystentów sędziego, 5 kuratorów i 3 urzędników sądowych.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach niezwłocznie podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia 2020 r. posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych. O zdarzeniu zawiadomiono właściwe administracyjnie nadrzędne organy wymiaru sprawiedliwości oraz miejscowego powiatowego inspektora sanepidu, który wypowie się, czy istnieje konieczność podjęcia decyzji o czasowym zaprzestaniu działalności Sądu i objęcia kwarantanną innych osób.

Do dzisiaj nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem u innych pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach i u osób przebywających w Sądzie. Sąd Rejonowy w Bartoszycach obecnie pracuje w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku Sądu. Należy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na wejście do budynku Sądu i dłuższym niż zazwyczaj oczekiwaniem na załatwieniem swojej sprawy. W Sądzie działa biuro podawcze i kasa.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Bartoszycach, w szczególności o ewentualnym odwołaniu zaplanowanych na następny tydzień posiedzeniach i rozprawach  będziemy informowali w kolejnych komunikatach i na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Bartoszycach https://bartoszyce.sr.gov.pl/ .

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 6 sierpnia 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.