Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą mężczyzny oskarżonego o zastrzelenie swojej znajomej
Sąd zajmie się sprawą mężczyzny oskarżonego o zastrzelenie swojej znajomej PDF Drukuj artykuł


Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. oskarżonemu m.in. o uporczywe nękanie i zabójstwo mieszkanki Mrągowa.

Prokuratura Rejonowa w Mrągowie w dniu 20 sierpnia 2020 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. oskarżonemu o popełnienie pięciu przestępstw, w tym zbrodni zabójstwa.

W pierwszym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w dniu 13 września 2018 r. w mieszkaniu na osiedlu Mazurskim w Mrągowie dokonał zabójstwa swojej swojej znajomej Barbary R. Według ustaleń prokuratora oskarżony miał dokonać tej zbrodni za pomocą pistoletu Browning HP i naboi pistoletowych kal. 9 mm, powodując u pokrzywdzonej osiem ran postrzałowych, w tym rany postrzałowe klatki piersiowej uszkadzające serce i oba płuca, które były przyczyną nagłej, gwałtownej śmierci Barbary R.

Dwa kolejne zarzuty dotyczą posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu Browning HP oraz amunicji, a także używania w sposób uporczywy, bez wymaganego pozwolenia, radiotelefonu pracującego w dwóch zakresach częstotliwości, w tym w zakresie częstotliwości zastrzeżonej dla policji.

W czwartym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w okresie od 1 lipca do 13 września 2018 r. miał uporczywie nękać Barbarę R., telefonując do niej z dużą częstotliwością i wysyłając wiadomości tekstowe. Według prokuratora oskarżony miał również obserwować pokrzywdzoną w miejscu zamieszkania i na działce rekreacyjnej, niepokoić stukaniem w okno lub barierkę, śledzić ją (także przy użyciu urządzeń lokalizacyjnych, które zainstalował w samochodzie Barbary R). oraz grozić pozbawieniem życia.

Ostatni zarzut dotyczy kierowania pod adresem Barbary R. oraz jej dwóch synów gróźb pozbawienia życia.

Cezary F. został zatrzymany w dniu 14 września 2018 r., a następnie tymczasowo aresztowany. Przesłuchiwany w toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sprawa została zarejestrowana pod sygn. akt II K 119/20. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 27 sierpnia 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.