Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie nieczynny do odwołania
Punkt Informacyjny KRK przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie nieczynny do odwołania PDF Drukuj artykuł


Z uwagi na długotrwałe zwolnienia lekarskie pracowników od dnia 22 października 2020 r.
do odwołania przestaje działać Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Od dnia 22 października  2020 r. zostaje wstrzymana do odwołania działalność Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie z uwagi na długotrwałe zwolnienia lekarskie wszystkich trzech obsługujących go pracowników. Jednocześnie wyjaśniam, że pracę w takim punkcie mogą wykonywać wyłącznie pracownicy posiadający specjalistyczne uprawnienia nadawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a na obecną chwilę żaden z pozostałych pracowników Sądu Okręgowego w Olsztynie takich uprawnień nie posiada.

Wyłączenie funkcjonowania Punktu Informacyjnego KRK przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie wiąże się z tym, że w żadnej formie nie będą realizowane zapytania o karalność kierowane do niego zarówno od instytucji publicznych, jak i osób prywatnych.

Nadmienię, że wszystkie ewentualne zapytania o karalność będą zwracane zainteresowanym wraz z informacją, że realizacja zapytań może być wykonana przez Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego działający przy każdym innym sądzie okręgowym w Polsce oraz wykazem tych punktów.

WYKAZ PUNKTÓW INFORMACYJNYCH KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO W POLSCE

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 21 października 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.