Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo na olsztyńskich Jarotach
Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo na olsztyńskich Jarotach PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 26 października 2020 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Aslani L. podejrzanego o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach.

W dniu 26 października 2020 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Aslani L. podejrzanego o zabójstwo Filipa K. (tj. o czyn z art. 148§ 1 kk). Chodzi o zdarzenie, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 października 2020 r. na ul. Krasickiego w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora Aslani L., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Filipa K., zadał mu sześć uderzeń nożem w okolice lewej strony pleców. W wyniku odniesionych ran pokrzywdzony mężczyzna w dniu 22 października 2020 r. zmarł w szpitalu.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 26 października 2020 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Aslani L. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd, nie przesądzając o winie podejrzanego, uznał, że dotychczas zgromadzony w sprawie przez śledczych materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany  mógł popełnić zarzucaną mu zbrodnię. W ocenie Sądu, z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę pozbawienia wolności, zachodzi realna obawa, że Aslani L. przebywając na wolności może w sposób bezprawny utrudniać prokuratorskie śledztwo, w szczególności poprzez próbę ucieczki z kraju bądź ukrywania się przed organami ścigania, jak również mataczenie. Tym bardziej, że nie ma on w kraju miejsca stałego pobytu.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 27 października 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.