Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą rolniczki podejrzanej o znęcanie się nad zwierzętami
Sąd zajmie się sprawą rolniczki podejrzanej o znęcanie się nad zwierzętami PDF Drukuj artykuł


Do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Iwonie P., rolniczce z gminy Wielbark podejrzanej o znęcanie się nad zwierzętami hodowlanymi będącymi pod jej opieką.

Iwona P. została oskarżona o to, że w bliżej nieustalonym okresie, ale nie później niż do 28 lutego 2020 r. w prowadzonym przez siebie gospodarstwie rolnym na terenie gminy Wielbark znęcała się nad zwierzętami, a konkretnie nad 20 owcami, 5 końmi oraz 38 sztukami bydła (tj. o czyn a art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt). Według śledczych kobieta utrzymywała te zwierzęta w stanie zaniedbania i bałaganu, jak również bez odpowiedniego co do ilości i jakości pokarmu oraz wody. Rolniczka miała także nie zapewnić im właściwej opieki oraz pomocy lekarsko-weterynaryjnej, co w konsekwencji doprowadziło do konieczności uśmiercenia 3 krów i 1 owcy.

Sprawa została zarejestrowana w II Wydziale Karnym w Sądzie Rejonowym w Szczytnie. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Olsztyn, dnia 16 grudnia 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.