Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą nieprawidłowości przy rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach
Sąd zajmie się sprawą nieprawidłowości przy rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach PDF Drukuj artykuł


Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy w sprawie przeciwko Mariuszowi K., przedsiębiorcy oskarżonemu o nieprawidłowości przy realizacji gminnej inwestycji polegającej na rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie pod koniec sierpnia br. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi K. oskarżonemu o popełnienie w okresie od 26 czerwca do 7 września 2018 r. przestępstwa oszustwa w związku z realizacją prac budowlanych w ramach gminnej inwestycji w Bartoszycach.

Mariusz K. w połowie 2017 r. zawarł z Gminą Miejską Bartoszyce umowę, na podstawie której wykonywał prace budowlane dotyczące rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach. Według ustaleń śledczych Mariusz K. w związku z realizacją tej umowy miał doprowadzić Gminę Miejską Bartoszyce do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie 217 350,57 zł z tytułu przedłożonych jej i opłaconych na jego rzecz faktur VAT. W ocenie prokuratury przedsiębiorca otrzymał te pieniądze za prace budowlane, których nie wykonał zgodnie z umową, wprowadzając tym samym inwestora w błąd, co do wymiany gruntu rodzimego (wydobytego z wykopów podczas prac związanych z przebudową sieci sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie starego miasta) oraz rodzaju użytego kruszywa. Działanie oskarżonego w konsekwencji miało doprowadzić do nieprawidłowego zagęszczenia gruntu oraz konieczności powtórzenia całości nieprawidłowo wykonanych robót (tj. czyn z art. 286 § 1 kk w zw. z art.294 § 1kk, w zw. z art.12 § 1 kk).

Mariusz K., przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył trzy pierwsze terminy rozprawy w powyższej sprawie na: 19 i 20 stycznia 2021 r. na godz. 9.15 (sala 117) oraz 21 stycznia 2021 r. na godz. 9.30 (sala 36).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 30 grudnia 2020 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.