Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd zajmie się sprawą podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej niespełna dwuletniej córki
Sąd zajmie się sprawą podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej niespełna dwuletniej córki PDF Drukuj artykuł


Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. podejrzanemu o próbę zabójstwa partnerki i jej małoletniej córki. Jednocześnie prokurator wniósł o umieszczenie tego mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu. Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Według ustaleń prokuratora Mariusz P. zadał swojej partnerce trzy ciosy nożem w klatkę piersiową oraz dwa ciosy w prawą rękę, a kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz 1 cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu w dniu 14 grudnia 2020 r. przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy stwierdzili, że Mariusz P. miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Mariusz P. jest obecnie tymczasowo aresztowany.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozpoznania tej sprawy na dzień 11 lutego 2021 r. na godz. 9.15.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 5 stycznia 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.