Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zastrzelenie swojej znajomej
Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zastrzelenie swojej znajomej PDF Drukuj artykuł


W dniu 7 stycznia 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Cezarego F. oskarżonego m.in. o uporczywe nękanie i zabójstwo mieszkanki Mrągowa.

Prokuratura Rejonowa w Mrągowie w dniu 20 sierpnia 2020 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. oskarżonemu o popełnienie pięciu przestępstw, w tym zbrodni zabójstwa.

W pierwszym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w dniu 13 września 2018 r. w mieszkaniu na osiedlu Mazurskim w Mrągowie dokonał zabójstwa swojej znajomej Barbary R. Według ustaleń prokuratora oskarżony miał dokonać tej zbrodni za pomocą broni palnej, powodując u pokrzywdzonej osiem ran postrzałowych, w tym rany postrzałowe klatki piersiowej uszkadzające serce i oba płuca, które były przyczyną nagłej, gwałtownej śmierci Barbary R.

Dwa kolejne zarzuty dotyczą posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu Browning HP oraz amunicji, a także używania w sposób uporczywy, bez wymaganego pozwolenia, radiotelefonu pracującego w dwóch zakresach częstotliwości, w tym w zakresie częstotliwości zastrzeżonej dla policji.

W czwartym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w okresie od 1 lipca do 13 września 2018 r. miał uporczywie nękać Barbarę R., telefonując do niej z dużą częstotliwością i wysyłając wiadomości tekstowe. Według prokuratora oskarżony miał również obserwować pokrzywdzoną w miejscu zamieszkania i na działce rekreacyjnej, niepokoić stukaniem w okno lub barierkę balkonu, śledzić ją (także przy użyciu urządzeń lokalizacyjnych, które zainstalował w samochodzie Barbary R). oraz grozić pozbawieniem życia.

Ostatni zarzut dotyczy kierowania pod adresem Barbary R. oraz jej dwóch synów gróźb pozbawienia życia.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 7 stycznia 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Cezary F. przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia. Sąd w tym dniu przesłuchał także siedmiu świadków, w tym obu synów pokrzywdzonej, którzy występują w tej sprawie w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

Jednocześnie informuję, że kolejne terminy rozprawy to 8 i 12 stycznia 2021 r.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 7 stycznia 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.