Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży z włamaniem
Areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży z włamaniem PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 21 stycznia 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Adama S. i Artura D. podejrzanych m. in. o szereg kradzieży z włamaniem na terenie Olsztyna.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do miejscowego Sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Adama S. i Artura D. podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniem (m. in. do sklepów z pieczywem na terenie Olsztyna) bądź próby dokonania takich kradzieży. Do przestępstw tych miało dochodzić w okresie od grudnia 2020 r. do 19 stycznia 2021 r. Przy czym Arturowi D. prokurator zarzucił dodatkowo czynną napaść na policjantów, którzy w nocy z 18/19 stycznia 2021 r. podjęli wobec niego interwencję w związku z przestępstwem kradzieży z włamaniem do piekarni przy ul. Zamenhofa w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 21 stycznia 2021 r. przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Sąd w uzasadnieniu tych decyzji wskazał m. in., że zebrany dotychczas w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że podejrzani popełnili zarzucane im przestępstwa. Charakter tych przestępstw, ich liczba, wartość szkody, zorganizowany i zaplanowany sposób działania, a także wielokrotna uprzednia karalność, powodują, że w takich warunkach potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania jest uzasadniona grożącą obu podejrzanym surową karą.

W ocenie Sądu, podejrzani przebywając na wolności mogliby utrudniać prowadzone przeciwko nim postępowanie karne poprzez próbę wpływania na zeznania świadków oraz kontaktowania się z innymi osobami w celu ustalenia korzystnej dla siebie linii obrony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 22 stycznia 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.