Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec podejrzanych o zabójstwo w Olsztynku
Areszt wobec podejrzanych o zabójstwo w Olsztynku PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w
Olsztynie w dniu 23 lutego 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie skierował w dniu 23 lutego 2021 r. do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza O. i Stanisława N., podejrzanych o dokonanie zabójstwa Ryszarda K. Do tego zdarzenia miało dojść w Olsztynku w dniu 17 lutego 2021 r.

Sąd Rejonowy w Olsztynie na posiedzeniu w dniu 23 lutego 2021 r. przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec Łukasza O. i Stanisława N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że obaj podejrzani dopuścili się popełnienia zarzucanego im czynu. W ocenie Sądu, zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą im surową karą, jak również realną obawą, że przebywając na wolności mogliby oni próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania innych osób, utrudniając tym samym dalszy tok postępowania w tej sprawie.

Ponadto, w odniesieniu do Stanisława N. należy mieć na uwadze, że jest on podejrzany także o użycie groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowanie wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery. Dlatego w przypadku tego podejrzanego za potrzebą zastosowania tymczasowego aresztowania przemawia również uzasadniona obawa, że popełni on ponownie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 24 lutego 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.