Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec podejrzanych o pozbawienie wolności drugiego człowieka ze szczególnym udręczeniem
Areszt wobec podejrzanych o pozbawienie wolności drugiego człowieka ze szczególnym udręczeniem PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Mrągowie w dniu 3 marca 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego w celu odzyskania długu.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie w dniu 2 marca 2021 r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Leszka S. i Patryka G. podejrzanych o pozbawienie wolności Roberta B. ze szczególnym udręczeniem. Według ustaleń prokuratora to pozbawienie wolności miało polegać na zamknięciu na klucz drzwi wejściowych do salonu gier i uniemożliwienie pokrzywdzonemu opuszczania lokalu, a także stosowanie wobec niego gróźb i przemocy w celu zmuszenia go do zwrotu 10 tys. zł długu. Do tego zdarzenia miało dojść w okresie od 25 lutego do 28 lutego 2021 r. w Mrągowie.

Sąd Rejonowy w Mrągowie w dniu 3 marca 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Leszka S. i Patryka G. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego dalszego toku postępowanie w tej sprawie. W ocenie Sądu Rejonowego, obaj podejrzani, którzy nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, pozostając na wolności mogliby podejmować próby nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań lub w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne. Ponadto, Sąd wskazał, że potrzeba zastosowania wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadniona również grożącą im surową karą – czyn zarzucany podejrzanym jest zbrodnią z art. 189§3 kk.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 5 marca 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.