Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo sprzed 14 lat
Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo sprzed 14 lat PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Szczytnie w dniu 19 października 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Andrzeja S. podejrzanego o dokonanie zabójstwa w 2007 r.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Andrzeja S. podejrzanego o dokonanie zabójstwa Sławomira G. Chodzi o zdarzenie, do którego miało dojść w dniu 28 września 2007 r. w jednej z miejscowości na terenie województwa mazowieckiego. Według ustaleń śledczych Andrzej S. miał wówczas pozbawić życia Sławomira G., zadając mu metalową rurą wypełnioną zaprawą murarską dwa ciosy w głowę, a po przewróceniu się pokrzywdzonego na podłogę, zadając również dwa silne pchnięcia nożem w okolice karku. Andrzej S. po dokonani tej zbrodni miał następnie zatopić zwłoki Sławomira G. w Jeziorze Świętajno znajdującym się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, skąd zostały one wyłowione w dniu 18 maja 2008 r.

Sąd Rejonowy w Szczytnie postanowieniem z dnia 19 października 2021 r. zastosował wobec Andrzeja S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia dalszego prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. W ocenie Sądu istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Andrzej S. popełnił zarzucane mu przestępstwo, na co wskazują m. in. obszerne wyjaśnienia samego podejrzanego, w których przyznał się w całości do popełnienia zarzucanego mu czynu. W takiej sytuacji zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest grożącą mu surową karą. Ponadto, w ocenie Sądu istnieje obawa, że Andrzej S. przebywając na wolności mógłby w bezprawny sposób wpływać na treść zeznań innych osób, jak również podjąć próbę ukrywania się przed organami wymiaru sprawiedliwości.

 

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 26 października 2021 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.