Strona główna Portale internetowe Internetowy Portal Informacyjny
Uruchomienie Internetowego Portalu Informacyjnego PDF Drukuj artykuł

 

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 13 sierpnia 2013r. uruchomiony został Internetowy Portal Informacyjny Sądu Okręgowego w Olsztynie (zwany Portalem Informacyjnym).

Jest to serwis, który ma na celu ułatwienie podmiotom upoważnionym i uprawnionym w myśl obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności stronom postępowania i ich pełnomocnikom, a także sędziom i prokuratorom dostępu do informacji o stanie spraw i o czynnościach podejmowanych w sprawie, jakie znajdują się w oprogramowaniu wspomagającym biurowość sądową w sprawach rozpoznawanych przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku i sądach mu podległych.

Aby zostać użytkownikiem Portalu Informacyjnego, należy zarejestrować się wypełniając „Wniosek o rejestrację konta”, który jest dostępny na stronie głównej serwisu pod adresem: https://portal.bialystok.sa.gov.pl.

Następnie należy udać się do Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Olsztynie, gdzie nastąpi weryfikacja danych, poprzez porównanie danych podanych we wniosku z ważnym dokumentem tożsamości, a w przypadku profesjonalnego pełnomocnika również z legitymacją potwierdzającą wykonywanie zawodu prawniczego. Weryfikacja danych kończy się aktywacją konta oraz wydrukowaniem przez pracowników Biura Obsługi Interesantów potwierdzenia założenia konta zawierającego login i hasło, które otrzymuje użytkownik.

Zasady funkcjonowania i warunki korzystania z Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Olsztynie szczegółowo określa Regulamin, opublikowany na stronie serwisu.

Portal Informacyjny jest dostępny pod adresem: https://portal.bialystok.sa.gov.pl.

Zarządzenie Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie utworzenia Internetowego Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Olsztynie

Zarządzenie Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie zmiany Regulaminu Internetowego Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Olsztynie  

Regulamin Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Olsztynie 
Załącznik Nr 1
Załącznik Nr 2
Załącznik Nr 3 
Załącznik Nr 4

 

Informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych znajdują się pod następującymi linkami:
obowiązek informacyjny i zapewnienie dostępu do postępowania sądowego i akt sprawy.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.